کوهن ,صهیونیستی ,رئیس ,موساد ,رژیم ,یوسی ,رژیم صهیونیستی ,یوسی کوهن ,رئیس جدید ,رئیس شورای ,عنوان رئیس ,سرویس جاسوسی موساد

رئیس جدید موساد کیست؟

خبرگزاری قدس؛ گروه تحقیق و پژوهش

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی شب گذشته "یوسی کوهن" را به عنوان رئیس جدید موساد، جانشین "تامیر باردو" رئیس سابق این سازمان جاسوسی کرد که قرار است در ماه ژانویه از این سمت خداحافظی کند.

کوهن پنجاه و سه ساله که رئیس شورای امنیت داخلی اسرائیل است و سوابق متعددی در دوران حضور خود در موساد داشته است.

نتانیاهو در بیانیه‎ای ضمن اعلام انتخاب یوسی کوهن به عنوان رئیس جدید موساد، با فرافکنی درباره حمایتهای آشکارا و پنهانی رژیم صهیونیستی از گروههای تکفیری تروریستی مدعی شد که یکی از اصلی ترین چالش‌های موساد مقابله با داعش و ایران است!

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که موساد در تمامی اقدامات خود آزادی عمل خواهد داشت. این گفته نتانیاهو که طی دهه‎های اخیر به اثبات رسیده بر این مسئله دلالت دارد که سرویس جاسوسی موساد در انجام اقدامات خود از جمله ترور، شنود اطلاعاتی و گروگانگیری و انتقال سوژه‎های موردنظر خود در اقصی نقاط جهان محدودیتی ندارد.

اما یوسی کوهن که در این برهه حساس منطقه برای فرماندهی سرویس جاسوسی موساد انتخاب شده کیست؟

نام یوسی کوهن طی دهه‎های اخیر با اکثر عملیاتهای کثیف پنهان و تروریستی موساد  آمیخته است. چهره ای همیشه در سایه که در آگوست 2013 پس از انتصاب به عنوان رئیس شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی از تاریکی به روشنایی قدم نهاد. با این حال چهره وی هنوز هم در مقایسه با اکثر مقامات ارشد صهیونیست رسانه ای نشده است.

 آگوست 2013  شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی در دفتر نخست وزیری دولت صهیونیستی در کریات بن گوریون واقع در منطقه گیوات رام بیت المقدس شاهد یک تغییر جدی بود. ژنرال یاکوب عمیدرور به عنوان نخستین خاخام نظامی که توانسته بود به درجه نظامی ژنرالی برسد به عنوان مشاور امنیت ملی نخست وزیر دولت صهیونیستی و رئیس شورای امنیت ملی این رژیم، جایش را به رئیس جدید می سپرد.

عمیدرور علاوه بر اینکه به عنوان یک خاخام اشکنازی و یک مقام مذهبی شناخته شده بود توانست خود را به عنوان یک تئوریسین نظامی امنیتی نیز جا بیاندازد. سابق بر این وی ریاست دانشکده نظامی ارتش و نیز ریاست دانشکده دفاع ملی ستاد کل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی را نیز از سرگذرانده بود. اما آگوست 2013 زمان آن رسیده بود تا عمیدرور جای خود را به رئیس جدید شورای امنیت ملی بسپارد؛ سرتیپ یوسی کوهن.

تمام فعالان سیستم امنیتی و اطلاعاتی دولت عبری در تل آویو  و بیت المقدس کوهن را بخوبی می شناختند. او چهره ای ناشناس و گمنام نبود اگرچه برای مردم اسرائیل و رسانه ها چهره ای ناشناخته تلقی می شد. یوسی کوهن طی دو دهه اخیر به عنوان سرتیم جاسوسی رژیم صهیونیستی و دستگاههای امنیتی آن شناخته می شد و در دو حوزه اطلاعات و عملیات پنهان به مثابه یک نابغه عملیاتی مطرح بوده است. افسران موساد به خوبی می دانستند که کوهن مغز متفکر بیشتر عملیاتهای جاسوسی و تروریستی سرویس اطلاعاتی موساد بوده است.

منبع اصلی مطلب : ضدصهیونیسم
برچسب ها : کوهن ,صهیونیستی ,رئیس ,موساد ,رژیم ,یوسی ,رژیم صهیونیستی ,یوسی کوهن ,رئیس جدید ,رئیس شورای ,عنوان رئیس ,سرویس جاسوسی موساد
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : مرگ بر اسرائیل +++ מוות לישראל +++ Death to Israel